Ludwigshafen olayi (FOX TURK - Kum Saati/17.02.08)

#1 von Bülent Budak , 25.02.2008 22:43

TSW Marburg, FOX Turk kanalında Kum Saati programına konuk oldu

Degerli arkadaslar, gecen hafta 17 Subat cumartesi günü Sule, Necdet ve ben Fox TV'ye konuk olduk. Sn. Mehmet Canbolat'in canli olarak sundugu Kum Saat'i programinina cogu üniversiteli toplam 16 gencle birlikte katildik. Islenen konu ise Ludwigshafen olayi, türklerin yurt disinda konumu ve bu konularla ilgili siyasetcilerin ve medyanin tutumuydu. Normalinde sadece bir veya iki kisi konuk oluyor bu programa, gecen hafta ki gibi kalabalik sayida katilim sadece bir kere olmus simdiye kadar(Türkiye'den belediye baskanlari katilmis). Insallah programi ve konusmalari begenmissinizdir. Programdan iki fotografi mesajin altina ekledim.

In Antwort auf:
FOX TURK - KUM SAATI (17.02.08)
Takvimlerin 3 Subat’i gösterdigi gün, yani daha 2 hafta önce Ludwigshafen’den gelen ve 9 yurttasimizin yanarak can verdigini içeren aci haber, günlerdir büyüyen bir tartismayi da baslatti. Siyasetçiler ya birbirini, ya medyasi suçluyor. Medya da, ya karsisindakine veya siyasetçiye yükleniyor. Yasanan acilarin temelinde hep bir suçlu aranadursun, olan ölene oluyor ve yillardir kurulmaya çalisilan ve her seferinde beklenmedik bir olayla bir kumdan tepe gibi dagilan Türk Alman yakinlasmasina, dostluguna oluyor. Su günlerde yasayageldigimiz olaylar da bundan farkli degil. Bir güvensizlik duygusu, sevgisizlige, sevgisizlik ise „biz“ duygusunu, „ben“ ve „sen“e sürüklüyor herseyi. Ve geriye dönüp baktigizda, dostluk dedigimiz olgunun hala yerinde saydigini, patinaj yaptigini görüyoruz. Farkli kültürlerin birlikte baris içinde yasami için, Türk gençleri, üniversiteli ögrencilerimiz ne düsünüyor acaba? Onlar, böylesi gölgelenen iliskilerden bugün neler duyumsuyor? KUM SAATI bu Pazar, çok sayida genç düsünceyi agirlarken, onlari düsünmeye davet ediyor. HEM DE MEHMET CANBOLAT FARKIYLA...

Angefügte Bilder:
KumSaati-m170208.jpg   KumSaati2-m170208.jpg  

Bülent Budak
TSW Marburg

zuletzt bearbeitet 22.01.2009 | Top

Türk aile ile dayanisma kasabanin ilk mitin
Türkische Kultur zeigen (MARBURGER NEUE ZEI

TSWMarburg.de Scanner
Xobor Einfach ein eigenes Forum erstellen | ©Xobor.de
Datenschutz